Najlepšia cena
Garantovaná
 • Počet osôb
  Dospelý
  -
  +
  Dieťa 6 - 11 rokov
  -
  +
  Dieťa 0 - 5 rokov
  -
  +

Letná turistika


Ani sa nenazdáme a leto bude v plnom prúde. A čo je lepšie, ako vybrať sa na výlet a objavovať nekonečné krásy prírody. A povieme vám, vo Vrátnej ich je nekonečne veľa.

Jánošíkove diery

Patria medzi najobľúbenejšiu a najnavštevovanejšiu atrakciu v Terchovej. Je to sústava tiesňav, ktorá sa skladá z Dolných, Horných a Nových dier. Trasa je nenáročná a zvládnu ju aj začiatočníci, aj keď na niektorých častiach vás potrápia rebríky a reťaze. Celá trasa trvá okolo 3,5 až 4, 5 hodiny.

Veľký Rozsutec

Ak ste už zdatnejší turista môžete vyskúšať túru na Veľký Rozsutec. Popasovať sa budete musieť so skalnými prevismi s reťazovými držadlami. Ale keď to zvládnete, odmenou vám bude nádherný výhľad. A ak budete mať šťastie, tak aj poklad, ktorý by sa podľa legendy mal nachádzať v okolí jeho vrchu. Turistická trasa vedie: Štefanová - Podždiar - Medzirozsutce - Veľký Rozsutec - Medziholie - Štefanová. Túra trvá približne 5,5 hodín a jej dĺžka je 10 km.

Malý Rozsutec

Aj pre tento výstup s nadmorskou výškou 1 343,5 m n. m je východiskovým bodom parkovisko Štefanová. Trasa je o niečo kratšia ako na Veľký Rozsutec, trvá 4 hodiny a patrí k stredne náročným túram. Jej dĺžka je 9 km a odporúčaná cesta vedie zo Štefanovej, cez Podždiar - Medzirozsutce - Malý Rozsutec - Podrozsutec - Terchová, Biely Potok.

Chleb

Chleb sa môže pochváliť výškou 1645,6 m n. m a je to najvyšší vrchol Malej Fatry. Chleb môžete zdolať buď po turistických chodníkoch alebo môžete využiť kabínkovú lanovku. Ak sa rozhodnete pre prvú možnosť, doporučená trasa začína vo Vrátnej a pokračuje na Chatu Vrátna, z ktorej sa dostanete priamo na Chleb. Zostup absolvujete na Hromové, cez Chatu pod Chlebom, Snilovské sedlo a nakoniec Vrátna. Túra je stredne ťažká s dĺžkou 11 km.

Zbojnícky chodník

Krásne výhľady a pohľady do hĺbky si vychutnáte práve na tejto túre. Je klasifikovaná ako stredne náročná s prudkým stúpaním a klesaním, v niektorých úsekoch aj za pomoci reťazí. Túra trvá 3 až 4 hodiny so začiatkom na parkovisku v Tiesňavách na rázcestí Malé nocľahy. Odtiaľ sa vydáte do doliny Obšívanka a potom do Terchovej poľným chodníkom.

Toto je len niekoľko krásnych miest, ktoré môžete v Malej Fatre navštíviť. Rezervujte si pobyt v našom hoteli a objavte ich všetky. Nachádzame sa na južnom úpätí masívu Boboty v nadmorskej výške 650 m n. m v srdci Vrátnej doliny, len 5 km od Terchovej. Od nás to budete mať blízko na akúkoľvek túru.

A keď unavení, po náročnom výlete vyhladnete, zasýtime vás tradičnými terchovskými dobrotami a divinovými špecialitami z lokálnych surovín v našej reštaurácii s fascinujúcimi výhľadmi na Národný park Malá Fatra. A k tomu pohár výborného vína. Čo viac si priať? Možno už len oddych v horúcej saune alebo v bazéne s výhľadom, ktorý vás ohromí. Tešíme sa na vás!