Najlepšia cena
Garantovaná
 • Počet osôb
  Dospelý
  -
  +
  Dieťa 6 - 11 rokov
  -
  +
  Dieťa 0 - 5 rokov
  -
  +

Vrátna aktívne

Nemajte obavy, s nami nezablúdite. Sme pripravení poskytnúť vám tie najlepšie typy, rady, informácie ohľadom túr, výletov a aktivít, ktoré stojí za to nielen vidieť, ale hlavne zažiť. Záleží nám, aby pobyt vo Vrátnej doline zostal pre vás v tom najlepšom zmysle nezabudnuteľný.

Zimné radosti vo Vrátnej doline

Lyžovanie, Freeride, Skialpinizmus, Snowboarding, Bežky a Snežnice

Lyžovanie pre všetkých. Začiatočníkov, deti či skúsených lyžiarov, snowboardistov, nadšencov freeridu či skialpinizmu. Len 2km vzdialené lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone poskytuje kompletné služby pre každého – požičiavanie lyží a výstroja, servis, lyžiarsku školu, detský park či babysitting. Využiť môžete zjazdovky na svahoch Paseky, Poludňový Grúň či Chleb s Oštiepkovou Muldou. V spolupráci s lyžiarskym strediskom pripravujeme výhodné pobytové balíky.

Leto vo Vrátnej plnými dúškami

Horská turistika

Nádherná príroda Národného parku Malá Fatra je ako stvorená pre aktivity, ktoré potešia rodiny s deťmi, nadšencov hrebeňoviek či dobrodruhov, ktorí vyhľadávajú náročné trasy s rebríkmi a reťazami. V lete lákajú návštevníkov túry do okolia vďaka rozsiahlej sieti značkovaných turistických chodníkov, ktoré vedú na hrebene Chlebu, Stohu, Veľkého Rozsutca či Veľkého Kriváňa.

Vrátna so svojím čarovným okolím patrí k turisticky najpríťažlivejším miestam Slovenska. Rozmanitá a nevšedná fauna a flóra, dychberúce výhľady, prírodné kaňony, potoky a vodopády. Vrátna a jej okolie poskytujú nekonečné možnosti pri výbere túr, od prechádzok po lúkach plných kvetov až po náročné turistické výstupy. Nádherné sú skalnaté masívy Tiesňavy so Zbojníckym chodníkom a Jánošíkové diery s kaňonom a prekrásnymi vodopádmi, nad ktorými sa týčia mohutné skaly.

Nordic walking

Táto obdoba chôdze vznikla v Škandinávii, kde ju využívali v príprave najmä bežci na lyžiach. Od atletickej chôdze sa odlišuje predovšetkým v tom, že pri nordic-walking využíva chodec teleskopické (resp. lyžiarske) palice. Výhodou používania palíc je menšie napätie v oblasti krčnej chrbtice, aktivovanie trojhlavého svalu ramena, veľkého prsného svalu, svalov zadnej časti ramenného pletenca a širokého svalu chrbta.

Profi kolobežky v Tiesňavách

Nová forma zábavy a nenáročný spôsob dopravy vhodný pre všetky vekové kategórie. Kolobežky sú ideálne pre rekreačné zjazdy, ale užijú si ich aj priaznivci adrenalínových športov. Kolobežky sú špeciálne upravené, so zväčšenou konštrukciou, kolesami uspôsobenými na jazdu po kľukatom horskom teréne a so zosilnenými brzdami, ktoré dovoľujú ísť rýchlosťou chôdze, ale aj väčšou rýchlosťou podľa toho, aký spôsob si jazdec zvolí. V princípe ide o jednoduchý šport, no pri rýchlosti okolo 30 km vám adrenalín stúpne a v cieli vašej cesty zistíte, že jedna jazda vám určite stačiť nebude!

Horská cyklistika

Rozhodnite sa pre cykloturistiku, vydajte sa na kilometre spojené s jazdou horským terénom, nadýchnite sa z plných pľúc a dobite sa energiou v prekrásnej prírode Vrátnej doliny, ktorú môžeme nazvať cyklistickým rajom. Zabezpečíme vám zapožičanie horských bicyklov a odporučíme tipy na hodinové, poldenné či celodenné túry pre rekreačných cyklistov i adrenalínových jazdcov.

Splavovanie rieky Orava a Váh

Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve a zábave sme pripravili splavovanie najkrajšieho úseku rieky Orava a Váh na raftových člnoch. Spoznajte krásy našej prírody z iného pohľadu a vychutnajte si zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda.
Splav je vhodný pre začiatočníkov bez skúseností i zdatnejších, ktorí ocenia krásy našej prírody, pre športovcov, pre rodiny s deťmi (deti od 2 rokov), pre školské výlety, pre firmy v rámci teambuldingových aktivít či firemných športových dní, pre starších ľudí i tých menej fyzicky zdatných. Pre všetkých túžiacich po dobití energie, oddychu a zábave.

Plte na Váhu

Počuli ste už o pltníctve na Váhu? Ako by aj nie. Veď má dlhoročnú tradíciu a bohatú históriu. Ak sa chcete vrátiť v čase a ste zvedavý, aký to bol pocit, plaviť sa plťou po Váhu v oblasti Strečna, ponúkame Vám jedinečnú možnosť vyskúšať si to. V Strečnianskej úžine spoznáte jej históriu, kultúru, prírodné a technické zaujímavosti a to všetko jedinečným spôsobom – plavbou na plti.

Budete sa plaviť prekrásnym úsekom Váhu, na ktorom sa bezprostredne zoznámite s najnebezpečnejšími, históriou opradenými úsekmi pltníctva v minulosti – skalami Margita a Besná. Plavba ďalej otvára netradičné a neopakovateľné pohľady na Starý hrad, hrad Strečno, železničné mosty a tunely a nádhernú prírodu Malej Fatry. Sprievodcami sú zhovorčiví pltníci v krojoch, ktorí plavbu spestria zábavnými historkami z minulosti.

V konskom sedle

Srdečne Vás pozývame do nádherného prostredia Vrátnej doliny, kde sa uistíte, že v Malej Fatre je pohľad na svet zo sedla koňa krajší ako kdekoľvek inde. Radi odporučíme, na ktorých miestach sa môžete jazdou na koni odreagovať, prísť na iné myšlienky a ujsť na chvíľu všedným dňom.