skiing
LYŽOVANIE

LYŽOVANIE

Zasnežené zjazdovky, poletujúce vločky a čerstvý horský vzduch, to je to, prečo sa zimná dovolenka v Malej Fatre teší veľkej obľube. Lyžiarske stredisko Vrátna Malá Fatra je výnimočné svojou polohou v Malej Fatre. V národnom parku sa nachádzajú tri základne lokality, ktoré spoločne vytvárajú lyžiarske stredisko - Paseky, Poludňový Grúň a Chleb.

Lyžiarske stredisko Vrátna Malá Fatra je v tejto oblasti najnavštevovanejším strediskom zimných športov a práve tu zažijete rozprávkovú zimu. Upravené zjazdovky sú pripravené na všetkých, ktorí majú už lyžovanie či snowboardovanie v malíčku, ale aj na tých, ktorí sa rozhodli postaviť na lyže po prvýkrát. Vrátna Malá Fatra prevádzkuje 14 km zjazdoviek, na ktorých si prídu na svoje začiatočníci, rekreační lyžiari, snowboardisti, aktívni športovci, vyznávači extrémnych športov, ale aj rodiny s deťmi.

Lokality Paseky a Poludňový Grúň ponúkajú zjazdovky pre všetkých. K dispozícii sú modré, červené aj čierne zjazdovky, z ktorých väčšina je umelo zasnežovaných a tak sezóna každoročne, bez ohľadu na výkyvy počasia, trvá viac ako 100 dní. Štvorsedačková lanovka, 11 lyžiarskych vlekov a detský park obsluhujú spolu 12 zjazdoviek od tých začiatočníckych až po 1550 m dlhú zjazdovku Paseky, ktorá vďaka svojmu pestrému profilu patrí medzi najobľúbenejšie zjazdovky na Slovensku.

Vrátna Malá Fatra je vďaka lokalite Chleb to pravé pre adrenalínových jazdcov. Chleb je ideálne miesto pre freeride, skialpinizmus, zimnú turistiku, snowboarding, lyžovania. Na Chlebe sa nachádza najstrmšia zjazdovka na Slovensku! Freerideové zóny v tejto časti strediska sú známe široko-ďaleko a pri dostatku prírodného snehu zlyžujete aj najdlhšiu čiernu zjazdovku na Slovensku, kde na 2000 m dĺžke prekonáte až 750 m prevýšenie. V Oštiepkovej mulde zase nájdete vôbec najstrmšiu upravovanú zjazdovku v týchto končinách, ktorej najprudšie miesta presahujú 50% sklon svahu. V prípade slnečného počasia tu iste zažijete krásu lyžovania, hôr a Vrátnej doliny, na ktorú len tak nezabudnete.

Poludňový grúň je to pravé miesto pre náročných lyžiarov, snowboardistov, Ski alpinistov a iných vyznávačov zimných športov. Na Chate na Grúni si doprajete oddych s občerstvením a slnečnou terasou s lehátkami, na ktorých nachytáte bronz a pozitívnu energiu.

Pre váš absolútny komfort sa v stredisku nachádza aj požičovňa a servis lyží a snowboardov RAW Vrátna. Ak máte chuť prenechať výučbu zimných športov na skúsených inštruktorov, určite oceníte, že tu na vás čaká aj lyžiarska a snowboardová škola nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Počas zimy má pre vás Vrátna pripravené aj veselé eventy priamo na svahu s hudbou, DJom, súťažami a minidiskotékou pre deti.
Do strediska vás pohodlne privezie skibus, môžete využiť bezplatné parkovisko alebo sa občerstviť priamo pod svahom v Café Bar Paseky či Humno.

Navoskujte si sklznice, nabrúste hrany a zoberte si dobrú náladu - nezabudnuteľná lyžovačka v Malej Fatre volá!