Poloha

Hotel Boboty

Zaujímavé miesta

Terchovské srdce

Rozhľadňa s výškou 30m je celoročne bezplatne dostupná pre návštevníkov Terchovej. Vedie k nej značený chodník priamo z centra Terchovej. Z najvyššieho podlažia môžeme pozorovať okolie, centrum obce, kostol, dolinu Obšivánka, Oravcové, sochu Juraja Jánošíka, alebo Tiesňavy, majestátny Veľký Rozsutec a Malý Rozsutec.

Rozhľadňa má celkovo 10 informačných tabúľ, ktoré informujú o ochrane prírody a o lese, nevynechá sovy, dravce, medvede, rysy. Venuje sa tiež mokradiam, vodným tokom a projektu NATURA 2000.

Jánošíkové diery

Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. V Dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka.

KLD Chleb

Lanovka Vrátna-Chleb je 8 miestna kabínková lanovka Doppelmayr, horná stanica 1494 m n.m., dolná stanica 744 m n.m., prepravná rýchlosť: max. 6 m/s, výškový rozdiel 750 m.

Ide o typ jednolanovej kabínkovej lanovky Doppelmayr s odpojiteľnými vozňami typu Carvatech Ultra. Lanovka je určená pre prepravu peších turistov, lyžiarov a snowboardistov.

Reštaurácia Panoráma

Samoobslužná reštaurácia Panoráma vo vrcholovej stanici KLD Chleb Vám poskytne pohodlné občerstvenie s jedinečným panoramatickým výhľadom na čarovnú Vrátnu dolinu a jej vrcholy. Oddýchnite si v náručí čistej prírody vo výške 1 494 m.n.m. alebo si vychutnávajte aktívny pohyb a úžasné horské slnko.

Reštaurácia, ktorá je priamo vo vrcholovej stanici kabínkovej lanovky je tým najobľúbenejším východiskovým bodom pre všetky hrebeňové túry a výstupy na fatranské vrcholy Veľkého Kriváňa, Malého Kriváňa alebo Chlebu.

Považské Múzeum Juraja Jánošíka v Terchovej

Stála expozícia venovaná národnému hrdinovi Jánošíkovi a dávnemu životu v obci Terchová je sprístupnená od roku 2008. Expozícia je venovaná životu ľudového hrdinu Juraja Jánošíka. Ďalšie exponáty zobrazujú ľudovú architektúru a dávny spôsob života v tradičných terchovských dreveniciach, približujú hudobný folklór, zvyky, domácu textilnú výrobu, salašníctvo a poľnohospodárstvo.
Expozíciu Jánošík a Terchová nájdete v budove Obecného úradu Terchová.