for-children
PRE DETI

PRE DETI

Možnosti pre deti v hoteli Boboty

• detské ihrisko - pieskovisko, hojdačky, trampolína, šmykľavka, lanové preliezačky,
• detský kútik s množstvom hračiek a hier,
• detské postieľky pre deti do 2,99 rokov podľa dostupnej kapacity,
• vybavenie do bazéna (plávacie koleso, rukávniky),
• spoločenské hry a rôzne športové potreby pre deti,
• biliard,
• stolový futbal,
• stolný tenis.

Na vaše želanie vám zabezpečíme:

• starostlivosť lyžiarskeho inštruktora,
• rezerváciu lyžiarskej výstroje,
• typy na skúsených horských vodcov,
• počas letnej sezóny zapožičanie horských bicyklov,
• sprostredkujeme inštruktorov ku jazde na koni a splavovanie riek.

Kde všade sa deti nudiť nebudú:

Pár tipov na výlety pre veľkú radosť vašich malých ratolestí:

Lanový park a Dino park

Lanový park a Dino adventure park sa nachádzajú v Terchovej v rezorte Drevenice Terchováv krásnom prostredí borovicového lesa. Atrakcie ponúkajú možnosť adrenalínového zážitku, preverenie obratnosti a odvahy. Oživením je možnosť dotknúť sa pravekých jašterov a odniesť si nezabudnuteľný zážitok z prechádzky v parku.

Gazdovské dvory

Deťom radi odporučíme návštevu gazdovských dvorov s hospodárskymi zvieratami a mini ZOO, ktorých sa v Malej Fatre nachádza niekoľko.
Vláčikom po Terchovskom chotári Všetci malí a veľkí výletníci isto ocenia, keď sa budú môcť len kochať v terchovskom červenom vyhliadkovom vláčiku. Vyberať môžete z rôzne dlhých trás podľa toho, čo všetko chcete vidieť.

Potulky po Štefanovej

Malebná dedina Štefanová sa nachádza vo Vrátnej doline, priamo pod Veľkým Rozsutcom. Obec je zaujímavá svojou architektúrou, v ktorej dominujú klasické oravské drevenice. Štefanová je vďaka svojej polohe ideálna na nenáročné prechádzky a slúži ako východiskový bod pre horské túry po hrebeni Malej Fatry a predovšetkým je len na skok od Hotela Boboty.

Dotknúť sa oblakov alebo lanovkou na Chleb

Kabínková lanovka na Chleb patrí medzi najväčšie lákadlá Vrátnej doliny v lete ako aj v zime. Lanovka vás dopraví do nadmorskej výšky 1494 m.n.m. Počas jazdy si môžete vychutnať nádherné výhľady na Vrátnu dolinu a hrebeň Malej Fatry. V hornej stanici lanovky sa nachádza reštaurácia Panoráma s terasou, ktorá ponúka úchvatné výhľady do okolia. Pre zdatnejších turistov je tu možnosť výstupu na neďaleký vrch Veľký Kriváň (1709 m) či nenáročná prechádzka ku Chate pod Chlebom (cca 30 min.).

Aquaparky

Sme si istí, že deťom sa zavďačíte návštevou bazénov resp. aquaparkov v okolí. Využiť môžete bazén, saunu či masáže v Hoteli Boboty. Za návštevu stoja kúpele Rajecké Teplice alebo Bešeňová. Vyhľadávaný je aj komplex Aquarelax v Dolnom Kubíne.

Dobrodružné výpravy po hradoch a zámkoch

Hrady patria medzi lákadlá pre deti rôzneho veku. Oravský hrad ako aj hrad Strečno ponúkajú rôzne atrakcie a expozície ako sú klasické, ale aj špecializované prehliadky. Medzi najzaujímavejšie patria nočné prehliadky hradu, rôzne prezentácie kultúry a architektúry a zaujímavé podujatia
ako dobové šermiarske súboje a streľba z dela.

Jánošíkové diery alebo po stopách zbojníkov

Jánošíkove diery patria medzi najzaujímavejšie turistické chodníky vo Vrátnej doline i na Slovensku. Sú určené pre mierne pokročilých až pokročilých turistov. Mimoriadne atraktívne prírodné skalné útvary popretkávané divokým potokom a sprístupnené železnými rebríkmi a reťazami sú nezabudnuteľným zážitkom. Odporúčame vám poznávací chodník od hotela Boboty do sedla Podžiar a ďalej do Horných dier s vyústením priamo pod legendami opradeným Rozsutcom.